В результаті багаторічного досвіду роботи із залежними людьми було розроблено унікальну програму реабілітації, яка заснована на роботі з особистістю людини. Програма реабілітації Всеукраїнського фонду “Світло” отримала назву “Перезавантаження”. Кожен наш реабілітаційний центр успішно застосовує цю програму.

IMG_0399 -2

«ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ» використовує комплексно-системний підхід у лікуванні наркоманії, алкоголізму, а також бродяжництва та ігроманії. Програма не включає медикаментозне втручання, а спрямована на зміну системи життєвих цінностей і пріоритетів. Програма реабілітації наркозалежних, а також людей з алкогольною та ігровою залежністю включає допомогу психологів, консультантів, священиків та людей, які були залежними, стали вільними і тепер допомагають іншим людям. Допомога психолога і людей, які одного разу перемогли залежність, завжди надають позитивний вплив. Однак частіше важлива не консультація психолога, а оточення, що благотворно впливає.

Програма реабілітації розрахована на 1 рік і включає 4 етапи.

Етап 1. Переломний момент (30 днів)
Перший етап характеризується тим, що передбачає повну відмову від прийому будь-яких засобів, що викликають хімічну та психологічну залежність. Відомо, що наркотики діють протягом 14 днів, у цей період людина не відповідає за свої вчинки, тому вона гостро потребує підтримки людей, які успішно подолали цей етап. Етап «Переломний момент» проходить без застосування лікарських засобів, але під наглядом медичних працівників, психологів та вихователів реабілітаційного центру. Людина знаходиться в повній ізоляції від середовища, що оточувало його раніше. У цей період реабілітований проходить загальний медогляд і якщо потрібно в подальшому лікування.
Перший крок програми допомагає людині різко припинити вживання наркотиків із мінімальним ризиком для здоров’я. Це досягається за допомогою правильного харчування, розпорядку дня, вивчення Біблійних принципів життя та моральної підтримки людей, які перебувають на одному з наступних етапів цієї програми. Атмосфера щирості, любові, довіри і турботи про людей, що знову прибули, сприятливо позначається на емоційному і фізичному стані реабілітованих, сприяє повному звільненню від залежності на фізичному рівні і, що найголовніше, зміні способу життя.

Етап 2. Відновлення (3 місяці)

IMAG0280 -2

У цей період у реабілітованого починається «перезавантаження» мислення. У нього починає формуватися мислення вільної, успішної та доброї людини на основі християнської моралі. (гіпноз та будь-які втручання в психіку людини виключені)
Людина живе, як мислить. Чим відрізняється людина, яка опинилася на узбіччі життя від успішної людини? Спосіб мислення та спосіб життя. Жебракові, скільки грошей не дай, він все одно буде жебраком. А успішна людина навіть усе втративши, залишиться успішною. Коли змінюється мислення людини, завжди змінюються її дії. Постійні дії формують звички і, згодом, характер людини та її подальше життя.
У цей період відбувається відновлення відносин у сім’ї (якщо вона є): з батьками, подружжям, дітьми також спілкуються наші співробітники. Залежно від ситуації, що склалася в сім’ї, розробляється програма взаємодії реабілітованого з сім’єю не тільки на даному етапі, але і на всіх наступних етапах.
Змінюється, світогляд, спосіб життя, починається переоцінка цінностей. Формується новий характер, нові принципи та правила життя. Відновлюється робота мозку, нервової системи, пам’яті. З другого краю етапі можливе вивчення віршів, англійської тощо. з метою тренування пам’яті
Періодичні відвідування спортзалу, басейну і лазні покращують самопочуття фізично, що реабілітується.
У цей час відбувається вивчення Біблії, викладаються духовні семінари, які розкривають мету людського життя та відповідають на вічні питання. Це час духовного просвітництва і набуття віри в Бога. Наркоманія – проблема духовного характеру, і її повне усунення неможливе фізично чи душевно, духовні проблеми потрібно вирішувати духовними методами. Спільна робота наркологів, психологів та священнослужителів допомагає людині повірити в Бога, в себе та можливість відновитися після падіння та аморального способу життя.
Під час проходження програми, коли реабілітовані досягають стійких та стабільних станів, ми організовуємо виїзди на природу, до Криму, на рибалку, походи до театру, церкви, влаштовуємо спортивні змагання тощо. Також здійснюємо виїзди в місто, для перегляду фільмів у кінотеатрі або відвідування різних заходів, боулінгу, настільного тенісу тощо. Дружня і спокійна обстановка дозволяє швидше досягти позитивних результатів у перевихованні. Багато учасників програми на даному етапі знайдуть друзів як кажуть «на все життя».

IMG_4419 -2

Етап 3. Час відповідальності (від 2 до 4 місяців)
На цьому етапі людина вчиться брати відповідальність за своє життя і за життя людей, які знову надійшли на реабілітацію. Через відповідальність приходить зростання та дорослішання, повертається впевненість у своїх силах, втрачений авторитет та
гідність, набуває довіри в очах людей. На цьому етапі реабілітовані діляться отриманими знаннями та досвідом, проводять семінари, залучаються до суспільно корисної праці, готують їжу, стирають одяг, ходять до магазину за продуктами, словом несуть повну відповідальність за побутову та господарську сторону реабілітаційного центру, беруть участь в акціях. та «Чисте місто».
Співробітники фонду допомагають поновити втрачені документи, вставити зубні протези тощо.

IMG_7588 - 2

Ще однією частиною третього етапу є участь у програмах зовнішньої стратегії благодійного фонду. Це акції, спрямовані на профілактику поширення наркоманії та СНІДу, роботу із співзалежними родичами, організацію інтелектуально-розважальних (музика, танці, вірші, КВК, ток-шоу) та спортивних (біг, футбол) програм.

 

 

Етап 4. Адаптація (від 6 місяців)
Адаптація – це завершальний етап програми, під час якого починається трудова діяльність. Людина навчається працювати у команді, зміцнює свої життєві позиції через фінансову незалежність та подолання труднощів. На даному етапі люди вчаться допомагати один одному, ставити цілі та добиватися їх, знаходять спільні інтереси, стежать за духовним станом кожного. Влаштовуються на постійну роботу, але мешкають у центрі реабілітації. Охочі можуть залишатися працювати у програмі на добровільних засадах.
Багато хто відкриває свої підприємства та беруть на роботу тих, хто успішно закінчив програму. У людях розкриваються дари та таланти, які прямують на те, щоб приносити користь сім’ї, оточуючим людям, місту. Програмою також передбачено навчання однієї із професій та подальше працевлаштування. Программа реабилитации «ПЕРЕЗАГРУЗКА» Адаптаційний етап готує людей до того, щоб вони стали повноцінними членами цього суспільства, розуміли своє покликання та почали розвиватися у ньому. Культивується здоровий спосіб життя та набуття нових знань.Багато хто вступає або відновлюється у навчальних закладах. Після закінчення програми починається повноцінне життя людини в суспільстві, де вона більше не є ізгоєм, а вже являє собою приклад моральності та працьовитості. Молоді люди створюють міцні сім’ї, народжують здорових дітей, беруть відповідальність за їхнє виховання, займаються милосердям.
Основою в програмі «ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ» є бажання самої людини. Саме на ці важливі позиції спирається наша програма. Наш головний принцип роботи з людьми – не односторонній вплив на них, а тісна взаємодія з ними.

                        до                                                                                           після
1555405_605065722898013_947834320_nIMAG1163

 

 

 

 

 

 

1391891_346999102111932_422403426_n

IMAG0766

 

 

 

 

 

IMAG1024

1452570_570380033033249_1588519652_n_1

 

 

 

 

 

 

IMAG1062

1524709_585599934844592_925957252_n

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *